Pilotom na skúšku

Pilotom na skúšku

17. augusta 2018 0 Od Redakcia

Hľadáte originálny, neobyčajný darček, ktorý poteší? Neviete, čo robiť cez víkend ? Chcete sami skúsiť niečo adrenalínové, na čo budete ešte dlho spomínať ? Príďte a vyskúšajte si sami riadenie skutočného lietadla !

Popis aktivity :

Začneme pozemnou prípravou so skúseným inštruktorom, kde získate základné informácie o tom, ako sa lietadlo riadi, ako naplánovať let, ako zakresliť trať do mapy, ako skontrolovať voľnosť vzdušného priestoru a priazeň počasia. Povieme si , čo budeme robiť , keď nepôjde všetko podľa plánu a zrazu zlyhá aj technika. Potom bude nasledovať 60 minútový let podľa vopred naplánovanej trati. V priebehu letu budete plniť funkciu druhého pilota, pomáhať s navigáciou a vyskúšate si aj samotnú pilotáž lietadla. Po pristaní si urobíme briefing a preberieme všetky vaše dotazy.

Čím poletíme?

Poletíme snáď najrozšírenejším dvojmiestnym lietadlom pre základný pilotný výcvik, akým je Cessna 152. Lietadlo je americkej výroby, je dvojmiestne pre pilota a inštruktora a je vybavené dvojím riadením , ktoré vám umožní sa aktívne zapojiť do pilotáže.

Darčekový balíček obsahuje: inštruktáž, 60 minútový vyhliadkový let na dvojmiestnom motorovom lietadle Cessna 152 pre jednu osobu . Trasu letu si môžete samozrejme zvoliť Vy po konzultácii a odsúhlasení pilotom lietadla.

Darčekový balíček neobsahuje: stravu, odvoz na miesto konania zážitku

Lokalita: Kolín – Česká republika

Doba trvania: 60 – minútový let , celková doba trvania zážitku vrátane príprav, inštruktáže, briefingu cca 2,5 hod.

  • Sezóna: celoročne
  • Počet osôb: 1 osoba

Doprovod: je možný ale iba ako pozemný doprovod. Diváci môžu fotiť aj filmovať.

Zdravotný stav : dobrý zdravotný stav. Let nie je vhodný pre ľudí s kolísavým tlakom a srdcovými problémami. Na klienta nie sú kladené žiadne špeciálne požiadavky. Mal by byť v normálnej telesnej kondícii a v prípade, že si je vedomý nejakej zdravotnej indispozície, mal by o tejto skutočnosti informovať pilota. „

Počasie: nelieta sa za dažďa a pri silnom vetre.

Ďalšie informácie : určené pre osoby staršie 15 rokov, do 18 rokov iba so súhlasom zákonného zástupcu

Čo si zobrať so sebou?

Určíte si so sebou zoberte fotoaparát alebo kameru , aby ste si mohli váš zážitok riadne zaznamenať. Kabína lietadla je v prípadne chladnejšieho počasia veľmi účinne vykurovaná a poskytuje pohodlie rovnaké ako automobil. Nepotrebujete vlastne žiadne špeciálne vybavenie.

Odkiaľ lietame?

Našou základnou je letisko Kolín, kde máme potrebné zázemie pre našu predletovú prípravu a odkiaľ tiež vzlietneme. Letisko má výhodnú polohu, ktorá zabezpečuje celoročnú prevádzku vrátane zimných mesiacov.

Oblečenie: pohodlné športové

Rezervácia: minimálne 2 týždne vopred. Termín je nutné v deň čerpania aktivity potvrdiť kvôli počasiu.

Kde kúpiť najlacnejšie?

 


Pilotom na skúšku Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nakúpte na Heureke!